Odpowiedzialny Biznes

Internal Hero Banner Image

.

W TK Maxx odpowiedzialna postawa ma znaczenie

Odpowiedzialne pozyskiwanie zasobów

Oprócz podejmowania inicjatyw na rzecz środowiska zobowiązujemy się prowadzić naszą działalność w sposób odpowiedzialny, a także regularnie weryfikować nasze podejście, wyznaczając standardy dla siebie oraz dla naszych partnerów biznesowych.

W Kodeksie Postępowania Dostawcy określiliśmy nasze oczekiwania względem dostawców towaru dotyczące m.in. czasu pracy, bezpieczeństwa w miejscu pracy
i wynagrodzeń. Ponadto realizujemy wieloletni Globalny Program Odpowiedzialności Społecznej.
 

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj i przejdź na stronę TJX.COM

Image
TK_Static2ColumnC_1080

Nasze inicjatywy na rzecz odpowiedzialnego pozyskiwania zasobów obejmują wiele obszarów

Plastik

Usunęliśmy z naszych sklepów i biur niektóre artykuły znacząco wpływające na poziom zanieczyszczenia oceanów plastikiem, na przykład jednorazowe plastikowe butelki, słomki, patyczki higieniczne, plastikowe kubki i chusteczki nieulegające biodegradacji. W naszych sklepach dostępne są różne torby wielokrotnego użytku.

Nie sprzedajemy futer

W 2003 roku wprowadziliśmy politykę, zgodnie z którą nie sprzedajemy w sposób świadomy żadnych artykułów zawierających jakikolwiek rodzaj naturalnego futra. Ponadto nigdy nie sprzedajemy w sposób świadomy produktów, które zawierają wełnę królików angorskich.

Pierze i puch

W przypadku produktów z pierza i puchu konsekwentnie realizujemy politykę zakazu skubania żywych zwierząt i ich przymusowego karmienia. Staramy się również pozyskiwać produkty, które posiadają certyfikaty przyznane przez niezależne, akredytowane podmioty, na przykład RDS, TDS, DOWNPASS lub ich odpowiedniki.

Wymagania dotyczące odzieży dziecięcej

Podpisaliśmy opracowane przez British Retail Consortium wytyczne dotyczące odzieży dziecięcej, zgodnie z którymi zobowiązaliśmy się nie sprzedawać niestosownej odzieży dla dzieci.

Nie sprzedajemy produktów o nieodpowiednim lub obraźliwym charakterze

Dbamy o to, aby sprzedawane przez nas produkty nie były w żaden sposób niestosowne. Nigdy świadomie nie sprzedajemy artykułów zawierających obraźliwe hasła i symbole.

Image
Info icon

Informacja dotycząca bezpieczeństwa

Wycofanie produktu -Ładowarki bezprzewodowe

Zamów newsletter