Foundation comms - R2

Fundacja TK Maxx
i Homesense

Fundacja TK Maxx i Homesense z pasją pomaga potrzebującym dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom osiągnąć swój potencjał. W ciągu ostatnich pięciu lat Fundacja TK Maxx i Homesense przekazała ponad 6 milionów funtów na rzecz lokalnych i krajowych organizacji charytatywnych w całej Europie.

Integracja i różnorodność

W ubiegłym roku Fundacja TK Maxx i Homesense nawiązała współpracę z 27 organizacjami charytatywnymi w całej Europie w celu doskonalenia swojego programu na rzecz integracji i różnorodności. Fundacja TK Maxx i Homesense zobowiązała się przekazać w sumie 32 400 000 zł w ciągu dwóch lat organizacjom charytatywnym działającym na rzecz równości rasowej, zdrowia psychicznego, niepełnosprawności oraz społeczności LGBTQ+.
Fundacja TK Maxx i Homesense będzie kontynuować działania na rzecz społeczności LGBTQ+ oraz organizacji charytatywnych je wspierających – teraz i w przyszłości.

Fundacja TK Maxx i Homesense w Polsce wspiera społeczność LGBTQ, przekazując środki na rzecz Stowarzyszenia Lambda Warszawa.

Stowarzyszenie Lambda Warszawa: Przekazując dotację Fundacji TK Maxx i Homesense na rzecz Stowarzyszenia Lambda Warszawa włączamy się w misję walki z homofobią w Polsce oraz wspieramy społeczności LGBTQ+ w budowaniu pozytywnych doświadczeń życiowych i rozwiązywaniu problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, bezdomnością i dyskryminacją w pracy oraz w domu.

Fundacja przekazuje również darowizny na rzecz następujących organizacji charytatywnych LGBTQ+ w całej Europie: The Diana Award, Diversity Role Models, Belong To, Project 100% MENSCH, Hosi Wien i COC Netherlands.

Fundusz społeczny

Fundacja TK Maxx i Homesense finansuje i zarządza Funduszem społecznym, który umożliwia pracownikom TJX, TK Maxx i Homesense nominowanie bliskich ich sercu organizacji charytatywnych do otrzymania dotacji na rzecz działalności w lokalnych społecznościach.

 

Poznaj naszych Pracowników

Reagowanie na Covid-19

Fundacja TK Maxx i Homesense finansuje dwuczęściowy program, w ramach którego 8,800,000 zł funtów przeznaczono na pomoc organizacjom charytatywnym walczącym z wirusem Covid-19:

  • Fundusz społeczny – 5,100,000 zł: Fundusz społeczny zainicjowany przez Fundację TK Maxx i Homesense pozwala naszym pracownikom nominować lokalne organizacje charytatywne walczące z wirusem Covid-19 i pomagające najbardziej potrzebującym dzieciom.
  • Fundusz na rzecz walki z COVID-19 3,700,000 zł: Drugą częścią programu jest fundusz Tackle Covid-19, w ramach którego fundacja TK Maxx i Homesense przekazała już sumę w wysokości 3,700,000 zł organizacjom charytatywnym działającym na rzecz zdrowia psychicznego oraz głównym medycznym organizacjom charytatywnym w całej Europie, wspierającym osoby dotknięte przez Covid-19.

Reagowanie kryzysowe

W roku 2018 fundacja TK Maxx i Homesense nawiązała współpracę partnerską z Brytyjskim Czerwonym Krzyżem i dołączyła do Disaster Relief Alliance.
Rocznie fundacja przekazuje na rzecz Disaster Fund sumę w wysokości 720,000 zł, wspomagając w ten sposób działania z zakresu reagowania kryzysowego na całym świecie.
Jak dotąd fundusze pomogły wesprzeć ofiary kryzysu Covid-19, burz i powodzi w Wielkiej Brytanii, trzęsienia ziemi w Indonezji, kryzysu żywnościowego w Zimbabwe, cyklonu Idai i wielu innych.
Oprócz tego darowizny przekazano także na cel zapewnienia dodatkowego wsparcia społecznościom dotkniętym kryzysem Covid-19 w Indiach oraz tym cierpiącym na skutek niedawnych powodzi w Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii.

Integracja i różnorodność

W ubiegłym roku Fundacja TK Maxx i Homesense nawiązała współpracę z 27 organizacjami charytatywnymi w całej Europie w celu doskonalenia swojego programu na rzecz integracji i różnorodności.
Fundacja TK Maxx i Homesense zobowiązała się przekazać w sumie 370,000 zł w ciągu dwóch lat organizacjom charytatywnym działającym na rzecz równości rasowej, zdrowia psychicznego, niepełnosprawności oraz społeczności LGBTQ+. 

OSTRZEŻENIE O ALERGENACH
Wycofanie produktu - Keats London Vegan Irish Cream Truffles
Wycofanie produktu - Gardeners Eden Blue Egg Chair PL

Kochasz znane marki i unikatowe skarby w świetnych cenach?

W TK Maxx upolujesz stylowe perełki znanych marek – ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci, kosmetyki, buty, dodatki i produkty dla domu do 60% taniej*. Sklepy TK Maxx czekają na Ciebie!
Znajdź swój sklep >