Wspieramy Zrównoważony Handel w Ugandzie

Wspieramy zrównoważony handel w Ugandzie

Program Zrównoważonego Handlu, zapoczątkowany w 2011 roku, obejmuje ponad 4000 lokalnych mieszkańców w odległym regionie Rwenzori w zachodniej Ugandzie. Celem współpracy jest pomoc w zwiększaniu dochodów oraz szans życiowych mieszkających tam ludzi.

Osiągamy to, pomagając im zwiększyć dochody z produkcji i sprzedaży kawy, kakao, bawełny i rękodzieła. Z dumą oferujemy te produkty w naszych sklepach – od wyróżnionej nagrodami kawy Rwenzori po piękne, ręcznie wykonane kosze i rękodzieło.

Kolekcja „Made To Do Good”

Kosze

Nasze piękne, ręcznie robione kosze wykonane są przy użyciu tradycyjnych metod. Dochód ze sprzedaży zaledwie dwóch koszy wystarczy, by opłacić czesne dziecka na jeden semestr.

Image
TK_Static2ColumnC_1080px

Kawa

Współpracujemy z ponad 1000 plantatorów kawy w górach Rwenzori. Dzięki temu rolnicy zarabiają teraz do 20% więcej.

Image
TK_Static2ColumnC_1080px

Ceramika

Produkty te wytwarzane są przez rzemieślników w lokalnych społecznościach i umożliwiają im rozwój oraz dają lepsze perspektywy na przyszłość.

Image
Ceramics
Image
TK_3Column_1080px
Image
TK_3Column_1080px
Image
TK_3Column_1080px

Od początku projektu ponad 4000 mieszkańców podwyższyło swoje dochody dzięki produkcji i sprzedaży ręcznie robionych koszy i rękodzieła, a obecnie coraz więcej dzieci kontynuuje naukę w szkole podstawowej.

Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie granic, szkół i uniwersytetów w Ugandzie. TK Maxx i Homesense nadal wspierają społeczności zachodniej Ugandy dzięki dotacjom na edukację oraz handel poprzez Centrum Zrównoważonego Handlu w Rwenzori.

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Program Zrównoważonego Handlu pomaga mieszkańcom Ugandy.

(Materiał filmowy nagrano w roku 2018)

Image
TK_PL_IHVideo_720x400
Image
Info icon

Informacja dotycząca bezpieczeństwa

Wycofanie produktu -Świąteczny klips do smoczka i gryzak firmy Lila & Jack

Wycofanie produktu - Książeczki Rainbow Road Books

Wycofanie produktu - Biscotti Darlings

Zamów newsletter