Wspieramy zrównoważony handel w Ugandzie.

Program Zrównoważonego Handlu, zapoczątkowany w 2011 roku, obejmuje ponad 4000 lokalnych mieszkańców w odległym regionie Rwenzori w zachodniej Ugandzie. Celem współpracy jest pomoc w zwiększaniu dochodów oraz szans życiowych mieszkających tam ludzi.

Osiągamy to, pomagając im zwiększyć dochody z produkcji i sprzedaży kawy, kakao, bawełny i rękodzieła. Z dumą oferujemy te produkty w naszych sklepach – od wyróżnionej nagrodami kawy Rwenzori po piękne, ręcznie wykonane kosze i rękodzieło.

Kolekcja „Made To Do Good”

Kosze

Nasze piękne, ręcznie robione kosze wykonane są przy użyciu tradycyjnych metod. Dochód ze sprzedaży zaledwie dwóch koszy wystarczy, by opłacić czesne dziecka na jeden semestr.

Kawa

Współpracujemy z ponad 1000 plantatorów kawy w górach Rwenzori. Dzięki temu rolnicy zarabiają teraz do 20% więcej.

Ceramika

Produkty te wytwarzane są przez rzemieślników w lokalnych społecznościach i umożliwiają im rozwój oraz dają lepsze perspektywy na przyszłość.

Od początku projektu ponad 4000 mieszkańców podwyższyło swoje dochody dzięki produkcji i sprzedaży ręcznie robionych koszy i rękodzieła, a obecnie coraz więcej dzieci kontynuuje naukę w szkole podstawowej. 

Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie granic, szkół i uniwersytetów w Ugandzie. TK Maxx i Homesense nadal wspierają społeczności zachodniej Ugandy dzięki dotacjom na edukację oraz handel poprzez Centrum Zrównoważonego Handlu w Rwenzori. 

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Program Zrównoważonego Handlu pomaga mieszkańcom Ugandy.  

(Materiał filmowy nagrano w roku 2018) 

Informacja dotycząca bezpieczeństwa
Wycofanie produktu - Elgetec Beauty & Something Cosmetics Ultrapower Ionic Hair Dryer
Wycofanie produktu - Queenwest Trading Co Baby Blanket – Blue & Beige

Kochasz znane marki i unikatowe skarby w świetnych cenach?

W TK Maxx upolujesz stylowe perełki znanych marek – ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci, kosmetyki, buty, dodatki i produkty dla domu do 60% taniej*. Sklepy TK Maxx czekają na Ciebie!
Znajdź swój sklep >