Ukraine - 2022

Zespół TK Maxx Polska oraz wszystkie światowe zespoły spółki TJX, myślami i sercem pozostają z osobami dotkniętymi wojną w Ukrainie.

Aby wesprzeć działania humanitarne na rzecz uchodźców, przekazaliśmy, za pośrednictwem Fundacji charytatywnej TJX, wsparcie finansowe:

Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, który wspiera uciekających przed wojną w organizacji bezpiecznego transportu, mieszkania oraz zakupu najpotrzebniejszych rzeczy.

Brytyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi, który pomaga w działaniach na rzecz pokrzywdzonych w Ukrainie.

Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi, który wspiera uchodźców przybywających z Ukrainy.

Organizacji „Save the Children”, która wzmacnia działania na rzecz osób dotkniętych tragedią wojny bezpośrednio w Ukrainie oraz w krajach ościennych.

Organizacji „World Central Kitchen”, która dostarcza ciepłe posiłki rodzinom oczekującym na przejściach granicznych na bezpieczne opuszczenie Ukrainy. 

Inicjatywie „Ukraine Humanitarian Crisis Appeal” Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża, która działa na rzecz osób poszkodowanych.

Zwiększyliśmy możliwości pomocowe dla pracowników, chcących oddolnie wesprzeć działania humanitarne na rzecz uchodźców.

Przekazaliśmy 100 000 sztuk środków ochrony osobistej na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Współpracujemy z lokalnymi agencjami pracy, które pomagają ukraińskim uchodźcom znaleźć zatrudnienie w nowym miejscu zamieszkania.

Wspieramy pracowników, którzy w różny sposób zostali dotknięci wojną w Ukrainie, oferując im doradztwo i pomoc w kwestiach formalnych czy dając dodatkowy dzień wolny w nagłych przypadkach.

Nasi kupcy otrzymali jasne wytyczne mówiące o tym, by całkowicie zaprzestać zakupu marek pochodzących z Rosji i Białorusi, mimo, że w przeszłości współpracowaliśmy z tymi rynkami w niewielkim stopniu. Naszym zobowiązaniem jest pozostanie w jedności z Ukrainą. 

#standwithukraine

Kochasz znane marki i unikatowe skarby w świetnych cenach?

W TK Maxx upolujesz stylowe perełki znanych marek – ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci, kosmetyki, buty, dodatki i produkty dla domu do 60% taniej*. Sklepy TK Maxx czekają na Ciebie!
Znajdź swój sklep >