Wellness 2019

Sezon na dbanie o siebie – start!

Podpowiadamy, jak zadbać w nowym roku o piękny wygląd i zdrowy styl życia. Bez paniki. Nie chodzi o kolejną dietę-cud (kapusta już dawno nam się przejadła) albo szalone zabiegi upiększające wymagające udziału ślimaków i stania na głowie. Mamy kilka prostych wskazówek dotyczących stylu życia – sama przyjemność! Od kojących zmysły świec zapachowych i zdrowych smakołyków po przepiękne sztuczne rośliny i przyjazne środowisku artykuły domowe – oto najlepsze sposoby na poprawę nastroju w środku zimy. A ponieważ piękno wewnętrzne potrzebuje odpowiedniej oprawy, mamy coś jeszcze…

 

MAGIA ROŚLIN
Bukiet ulubionych kwiatów to mała rzecz, która potrafi sprawić wielką radość. Udowodniono, że rośliny i kwiaty mają dobroczynny wpływ na nasz stan ducha. Sztuczne rośliny działają na nas tak samo i jest to świetna wiadomość, bo w TK Maxx sprzedajemy je na wiaderka. Dosłownie. Przy okazji zaopatrz się w świecę zapachową, a najlepiej kilka. Dzięki nim kwiaty będą nie tylko wyglądać, ale też pachnieć jak prawdziwe.

SMAKOŁYKI DLA ZDROWIA
Odmówić sobie w styczniu jakichkolwiek przyjemności? Fatalny pomysł. Sięgnij po „zdrowsze” smakołyki (rodzynki w czekoladzie to w końcu też owoce, prawda?),  a na pewno łatwiej Ci przyjdzie utrzymanie zdrowego stylu życia na dłuższą metę.

TWARZĄ W TWARZ
Zmiksuj białka jajek (wiemy jak dziwacznie to brzmi, ale musisz nam zaufać) z aloesem, aby stworzyć fantastyczną chłodzącą maseczkę o właściwościach opóźniających starzenie. Za dużo zachodu? W TK Maxx znajdziesz ogromny wybór gotowych maseczek i innych kosmetyków na bazie naturalnych składników.

ŚWIĄTYNIA SPOKOJU
Styczeń to czas, kiedy zarówno my, jak nasz portfel popadamy w stan hibernacji i regeneracji po świątecznych szaleństwach. Warto urządzić sobie w domu małe sanktuarium – świece, olejki zapachowe i długa gorąca kąpiel zaradzą zimowej chandrze. I w końcu zrobisz pożytek ze szlafroka, który czekał na Ciebie pod choinką.

IDEALNA RÓWNOWAGA
Medytacja. Brzmi znajomo? Udowodniono, że nie tylko obniża poziom stresu, ale także poprawia jakość snu. Spokojnie, wcale nie musisz lecieć do Tybetu, aby dołączyć do grupy buddyjskich mnichów – wystarczy 5-10 minut głębokiego, spokojnego oddychania w pozycji leżącej na macie do jogi. Zaczynamy? Ommmmm…

UGAŚ PRAGNIENIE
Dopadł Cię głód? Nie chcemy Ci matkować, ale być może tak naprawdę chce Ci się po prostu pić. Miej zawsze pod ręką butelkę wielokrotnego użytku i zaoszczędź pieniądze, zabierając rano kawę z domu w podróżnym kubku.  Pomożesz też w ten sposób środowisku!

RUSZ SIĘ, (JEŚLI MASZ OCHOTĘ)
Joga? Surfing? Trening na siłowni? Mamy wszystko, czego potrzeba, aby aktywnie wkroczyć w nowy rok. Od sportowych ubrań i butów znanych marek po… cudownie wygodne domowe pantofle i piżamy na słusznie zasłużone chwile relaksu. 

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZY SKLEP >