Foundation Comms May 2020

Jesteśmy dumni, że fundacja TK Maxx i Homesense przekazała lokalnym społecznościom 1 700 000 funtów
(8 700 000 zł)** na walkę ze skutkami Covid-19. Dodatkowo, nasze europejskie sklepy TK Maxx i Homesense przekazały żywność o wartości 6 000 000 funtów (30 700 000 zł)*** na rzecz lokalnie działających europejskich organizacji charytratywnych, w tym polskiego Banku Żywnosci.

***Szacowana wartość pomocy

Program Fundacji jest podzielony na dwie części i finansuje:

Fundusz społeczny– 1 000 000 funtów (5 100 000 zł)**

Fundusz społeczny przeznaczony jest na pomoc lokalnym, oddolnym organizacjom charytatywnym zaangażowanym w walkę z wirusem COVID-19. Pracownicy sklepów TK Maxx, centrów dystrybucyjnych i biur w całej Europie skorzystali z możliwości nominowania tych organizacji charytatywnych, które istotnie wspierają osoby najbardziej narażone na zachorowanie w lokalnych społecznościach.

Fundusz na rzecz walki z COVID-19– 700 000 funtów (3 500 000 zł)**

Druga część programu to fundusz na rzecz walki z COVID-19 w wysokości 700 000 funtów (3 500 000 zł)** również finansowany przez Fundację. W ramach funduszu przekazano osobne kwoty na wsparcie organizacji charytatywnych pracujących na rzecz zdrowia psychicznego oraz tych na pierwszej linii pomocy medycznej w Polsce. Należą do nich: projekt Szlachetna Paczka Stowarzyszenia Wiosna (wspierający osoby starsze z problemami zdrowia psychicznego przebywające w izolacji) oraz Polski Czerwony Krzyż (pomagający osobom dotkniętym wirusem COVID-19). Fundusz zawiera również element wsparcia dla Stowarzyszenia Wiosna, naszego krajowego partnera charytatywnego, który ma na celu chronić jego dochody.

Program ten jest dodatkiem do darowizny przekazanej przez Fundację w wysokości 135 000 funtów (690 000 zł)** na rzecz organizacji Disaster Relief Alliance prowadzonej przez Brytyjski Czerwony Krzyż, która asystuje przełomowym globalnym strategiom reagowania kryzysowego i jest wykorzystywana przy wspieraniu osób dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19 na całym świecie.

Louise Greenlees, prezeska TJX Europe‎:

„Nasze serca łączą się z tymi, którzy zostali dotknięci przez epidemię wirusa Covid-19. Obserwujemy wiele przykładów okazywania sobie wzajemnej życzliwości i dzielenia się dobrem. Jesteśmy również wdzięczni, że w czasach, kiedy pomoc jest szczególnie potrzeba, nasza brytyjska Fundacja TK Maxx i Homesense może odegrać choćby niewielką rolę we wspieraniu tych, którzy tej pomocy teraz potrzebują.”

 

Fundusz społeczny dla wsparcia lokalnych organizacji charytatywnych nominowanych przez naszych pracowników

Fundacja TK Maxx i Homesense z pasją wspiera lokalne społeczności. Dzięki finansowanemu przez naszą fundację Funduszowi społecznemu nasi pracownicy mogą ubiegać się o dotacje w imieniu lokalnych, oddolnych organizacji charytatywnych, które mają szczególne znaczenie dla nich samych, ich rodzin, a także społeczności, w których mieszkają.

Jesteśmy dumni, że Fundacja TK Maxx i Homesense dysponuje środkami z funduszu społecznego w wysokości
1 000 000 funtów (5 100 000 zł)**, przeznaczonymi na pomoc lokalnym organizacjom charytatywnym w całej Europie – w Polsce jest to aż 107 organizacji, w tym Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Przeczytaj, co mają do powiedzenia na ten temat pracownicy TK Maxx i Homesense, którzy brali udział w nominowaniu organizacji charytatywnych poprzez fundusz społeczny...

Poznaj Bożenę

„Dzieci z problemami onkologicznymi są mi bardzo bliskie. Chciałabym zrobić coś, co pomoże im zapomnieć o chorobie, nawet na krótki czas. Nominowana przeze mnie organizacja zapewnia opiekę medyczną, terapię, fizjoterapię, opiekę psychologiczną, a także wspiera rodziców drogą pomocy finansowej. Hospicjum organizuje również mniejsze imprezy dla dzieci.”

Wspieramy organizacje charytatywne za pośrednictwem funduszu na rzecz walki z COVID-19

Fundacja TK Maxx i Homesense z pasją pomaga lokalnym społecznościom. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak Fundacja TK Maxx i Homesense wspiera organizacje charytatywne w Polsce?

Projekt Szlachetna Paczka Stowarzyszenia WIOSNA

Oto jak projekt Szlachetna Paczka Stowarzyszenia WIOSNA pomaga osobom dotkniętym wirusem Covid-19. Program obejmuje badania nad zagadnieniem samotności i długofalowymi skutkami izolacji wśród osób w grupach wykluczonych społecznie oraz uruchomienie telefonu zaufania dla osób starszych, obsługiwanego przez psychologów i wolontariuszy, którzy utrzymują regularny kontakt telefoniczny z osobami samotnymi.

Przekazane środki zostaną przeznaczone na pomoc w podnoszeniu świadomości na temat projektu dzięki nowej kampanii plakatowej w szpitalach, a także na zwiększenie o 100% zasięgu działalności telefonu zaufania, poprzez zaangażowanie dodatkowego psychologa i otwarcie dodatkowej linii wsparcia na najbliższe miesiące.

Polski Czerwony Krzyż

Polski Czerwony Krzyż wspiera lokalne szpitale, izby i stacje pogotowia ratunkowego, zapewniając im niezbędny sprzęt i dostawy paczek żywnościowych. Osoby przebywające na kwarantannie mogą także liczyć na wsparcie ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym, którzy nie mogą wyjść z domu zapewnią najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak żywność i lekarstwa, będą także wspierać osoby potrzebujące pomocy w przygotowaniu posiłków, sprzątaniu, odbieraniu przesyłek oraz oferując wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego. Ponadto miejscowe oddziały zorganizują akcje oddawania krwi oraz kampanie informacyjne zachęcające do bycia dawcą.

Przekazane środki posłużą do modernizacji magazynu pomocy humanitarnej PCK w Lublinie. PCK przygotowuje tymczasowe punkty pobytu dla osób zarażonych wirusem Covid-19. Pomaga też w zakupie wyposażenia magazynu (namiot, łóżko polowe, krzesła i stoły, pościel, oświetlenie itp.). W dalszej perspektywie sprzęt może być wykorzystany w innych akcjach humanitarno-ratowniczych realizowanych przez Grupy Ratownicze i Grupę Pomocy Humanitarnej – w akcjach pomocowych podczas wydarzeń o dużej skali, w tym wypadków komunikacyjnych w transporcie masowym i powodzi.

Fundacja TK Maxx i Homesense jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Anglii i Walii (1162073) i zarejestrowaną jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Anglii i Walii (9156201). Zarejestrowana pod adresem: 73 Clarendon Road Watford WD17 1TX, Wielka Brytania.

**Przelicznik z dnia 20 styczeń 2021 – xe.com

Informacja dotycząca bezpieczeństwa
Wycofanie produktu - Elgetec Beauty & Something Cosmetics Ultrapower Ionic Hair Dryer
Wycofanie produktu - Queenwest Trading Co Baby Blanket – Blue & Beige

Kochasz znane marki i unikatowe skarby w świetnych cenach?

W TK Maxx upolujesz stylowe perełki znanych marek – ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci, kosmetyki, buty, dodatki i produkty dla domu do 60% taniej*. Sklepy TK Maxx czekają na Ciebie!
Znajdź swój sklep >