Hot TK Maxx News

zamknij X

Hot TK Maxx News

FAQ

Odpowiedzi na często zadawane pytania:


Jaka jest filozofia funkcjonowania sieci TK Maxx?

W sklepach TK Maxx znajdziemy ubrania znanych projektantów i designerów nawet do 60% taniej od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie. 90% asortymentu to oferta z najnowszej kolekcji, co odróżnia nas od outletów. Wiele produktów jest unikalnych i  - co się bardzo często zdarza – są w pojedynczych egzemplarzach. Nasza koncepcja zawiera w sobie odrobinę ciekawości i niespodzianki.
Jesteśmy sklepem skierowanym do ludzi, którzy bawią się modą. Do TK Maxx najlepiej przychodzić codziennie, ponieważ kupcy TK Maxx wysyłają codziennie nowy asortyment wprost do danego sklepu. Nigdy nie wiadomo więc jaki towar znajdzie się właśnie w sklepie czy też jakie nowe, niesamowite marki. 
Tajemnicą sukcesu TK Maxx jest tak zwany “spontaniczny zakup”, który działa w dwie strony. Nasi kupcy podróżujący po całym świecie mają dość dużą swobodę w zakupie towaru. Jeżeli spełnia on 5 warunków: jest modny, ma bardzo dobrą cenę, jest dobry jakościowy oraz markowy, kupiec może go spontanicznie kupić po atrakcyjnych cenach. Spontaniczność zakupowa pojawia się też w momencie klienta ostatecznego który widząc niesamowitą okazję spontanicznie dokonuje zakupu.

Czym jest TK Maxx?

Nasza firma prowadzi handel detaliczny metodą ,,off-price" czyli po obniżonych cenach. Sprzedajemy odzież, akcesoria, obuwie, torby i walizki, zabawki oraz artykuły gospodarstwa domowego. Obecnie prowadzimy działalność w ponad 263 sklepach w Wielkiej Brytanii i Irlandii, 55 sklepach w Niemczech oraz 18 sklepach w Polsce. Nasza spółka macierzysta o nazwie TJX Companies prowadzi działalność zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Kanadzie.

Dlaczego nasze sklepy w Europie nazywają się TK Maxx?  
 
Nasze sklepy w Europie nazywają się TK Maxx, a nie TJ Maxx jak w Stanach Zjednoczonych ze względu na ograniczenia związane z nazwą handlową, która została zastrzeżona w Wielkiej Brytanii.

Gdzie na chwilę obecną znajdują się sklepy TK Maxx w Polsce?   
 
Obecnie w Polsce jest 21 sklepów TK Maxx m.in.: w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Bielsku-Białej, Czeladzi, Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Częstochowie, Kielcach, Opolu, Gdańsku i Gdyni.

Czy TK Maxx to outlet?

Nie! To co nas odróżnia od sklepów typu outlet to fakt, że w sklepach TK Maxx towar w 90% stanowi aktualna i pełnowartościowa kolekcja.
 

Jak TJX Europe radzi sobie na polskim rynku?
Jesteśmy zadowoleni z debiutu marki w Polsce. Realizujemy wszelkie założenia które zostały przed nami postawione. Koncepcja sklepu TK Maxx jest unikalna, sprawdziła się przede wszystkim na rynku amerykańskim, wiedzieliśmy że na pewno przyjmie się na gruncie polskim. Polacy lubią markowe ubrania, a teraz dzięki TK Maxx mają dostęp do produktów najlepszych projektantów w rozsądnych cenach – do 60% taniej*. Klienci bardzo często są zdziwieni patrząc na metkę, bo nie wierzą, że produkt ich ulubionego producenta tyle kosztuje. Pytają się jak to się dzieje, że w sklepie TK Maxx są tak atrakcyjne ceny? Wówczas zawsze staramy się wytłumaczyć naszą koncepcję „spontanicznego” zakupu oraz całą koncepcję „off-price”. Staramy się, aby zakupy dla Polaków stały się zabawą, przyjemnością bez wyrzutów sumienia. Aby znane marki były w zasięgu ręki.

Jakiego asortymentu można się spodziewać w sklepach TK Maxx?

W sklepach TK Maxx znajdziemy ubrania znanych projektantów i designerów, towar jest wyjątkowy i bardzo często w pojedynczych egzemplarzach. Nasza koncepcja zawiera w sobie odrobinę ciekawości i niespodzianki, jesteśmy sklepem skierowanym do ludzi którzy bawią się moda. Do TK Maxx najlepiej przychodzić codziennie, ponieważ codziennie są nowe dostawy, wiec nigdy nie wiadomo jaki towar znajdzie się właśnie w sklepie, jakie nowe niesamowite marki.  Nie ma także żadnej różnicy w cenach i asortymencie pomiędzy sklepami np. w Anglii oraz w Polsce, mamy tych samych kupców, ten sam dobry gatunkowo towar.

Czy firma planuje rozwijać się poprzez franczyzę? Czy szukacie Państwo franczyzobiorców?

Firma rozwija się tylko poprzez sklepy własne.

Jakie tempo rozwoju sieci w najbliższych latach przewiduje firma?

Polska jest rynkiem bardzo dynamicznie rozwijającym się i chłonącym nowe koncepcje sprzedaży. Już teraz widzimy, że sklepy TK Maxx przyjęły się bardzo dobrze i często jesteśmy pytani przez klientów, o to kiedy otworzymy kolejne sklepy. Na pewno w miarę dostępności dużych powierzchni handlowych będziemy planowali kolejne otwarcia sklepów.

Do kogo jest skierowana marka?

TK Maxx oferuje szeroką ofertę produktów w działach dla pań, panów, dzieci oraz dla domu dlatego każdy znajdzie w TK Maxx coś dla siebie. Dostawy do sklepów sieci TK Maxx są codziennie a asortyment  stanowią niejednokrotnie pojedyncze egzemplarze, dlatego w sklepie na pewno odnajdą się ci którzy lubią szukać i bawić się modą.

W jaki sposób udaje się Wam utrzymać tak niskie ceny?

TK Maxx słynie wśród klientów z tego, że oferuje „znane marki w niskiej cenie". Dzięki naszej metodzie prowadzenia działalności „bez niepotrzebnych dodatków" i po niskich kosztach, jesteśmy w stanie zapewnić ciągle zmieniającą się ofertę produktów w przystępnych cenach - zawsze nawet do 60% taniej od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na Świecie. W odróżnieniu od innych sklepów, które kierują się aktualną modą i zaopatrują w towar cztery razy do roku, zaopatrzeniowcy TK Maxx nastawieni są na poszukiwanie okazji i negocjują korzystne warunki w każdym tygodniu przez cały rok. Z uzyskanych w ten sposób oszczędności korzystają nasi klienci.

Czy Wasze produkty markowe są oryginalne?   

Dzięki dobrym kontaktom ze słynnymi projektantami towar kupujemy bezpośrednio u sprzedawcy, oferując naszym klientom najwyższą jakość w najniższej cenie.  RRP czyli zalecana cena detaliczna musi być potwierdzona przez odpowiedniego dostawcę, zanim produkt wejdzie do sprzedaży w naszym sklepie.
W przypadku produktów z poprzedniego lub obecnego sezonu oraz produktów drugiej jakości, odpowiednia informacja znajduje się na metce.

Co oznacza regularna cena sprzedaży w Polsce i na Świecie?  

Jest to zalecana cena detaliczna, która widnieje na naszych metkach nad ceną TK Maxx, jako "ich cena". Dzięki umieszczeniu "ich cena" na produktach nasi klienci wiedzą, jak dużo udało im się zaoszczędzić. Jeżeli na metce znajduje się "ich cena", to oznacza, że cena ta została wcześniej potwierdzona przez odpowiedniego sprzedawcę.

Polityka Zwrotu

Możesz zmienić zdanie, pamiętaj jedynie o kilku zasadach:
Bez rachunku zwrot lub wymiana będzie niemożliwa

W terminie do 28 dni od daty zakupu możesz wymienić albo zwrócić wyłącznie towar nieuszkodzony i nienoszący śladów użytkowania, wraz ze wszystkimi metkami cenowymi TK Maxx i zawieszkami.
Zwrotom ani wymianie nie podlegają kolczyki oraz karty podarunkowe. Zwrot produktów spożywczych nie zostanie zaakceptowany, jeżli oryginalne opakowanie oraz cena zostaną naruszone.  
Zwrot nastąpi taką samą metodą płatności, jaką dokonany został zakup.
Powyższe zasady nie naruszają Twoich praw konsumenckich wynikających z przepisów powszechnie obowiązujących.